Heerlenaren verlengen keten van solidariteit
Afgelopen zaterdag heeft het actiecomite Respect voor de WSW Parkstad actie gevoerd in het centrum van Heerlen. Meer dan tweehonderd mensen schreven daarbij hun persoonlijke boodschap op een werkhandschoen als protest tegen de asociale bezuinigingsplannen van dit rechtse kabinet.

De handschoenen gaan deel uitmaken van de ‘keten van solidariteit’, een lang lint van aan elkaar genaaide werkhandschoenen. Uiteindelijk moet deze ketting tot in Den Haag reiken.
De reacties van het winkelend publiek waren overweldigend; vrijwel iedereen toonde zich solidair met de mensen met een arbeidshandicap die in een van de de sociale werkplaatsen aan het werk zijn. “Onbegrijpelijk dat dit kabinet wil bezuinigen op deze groep mensen, zij worden door dit rechtse kabinet gestraft omdat ze een handicap hebben!” was een representatieve reactie van een van de ondertekenaars.

Het initiatief van de werkhandschoenen is in Heerlen geboren maar is inmiddels landelijk overgenomen door alle afdelingen van de SP. In Heerlen werkt de SP heel nauw samen met het actiecomite dat vooral bestaat uit mensen die zelf werkzaam zijn in de sociale werkvoorziening.
Het actiecomite zal de komende tijd, ondersteund door de SP de straat opgaan om mensen te vertellen over het belang van de sociale werkvoorziening en om nog meer handschoenen in te zamelen en zo snel mogelijk de keten van solidariteit tot aan Den Haag te laten reiken!





















Bezoek onze vernieuwde shop. Mooie kleding, leuke gadgets,
interessante boeken en rapporten...
Geweldige actie! Ga hiermee door.
Reactie door Robert — maandag 25 juli 2011 @ 21:58
Deze actie gaat heel goed, is ook landelijk.
Jammer dat VVD en Hart Leers er tegen zijn, zij zijn immers voor het kabinetsbesluit.
Reactie door Ben Tarici — vrijdag 5 augustus 2011 @ 11:22
Steeds meer afdelingen zijn handschoenen aan het ophalen, tot Veendam toe.
Mensen staan in de rij om deze in te vullen.
Reactie door Ben Tarici — zaterdag 6 augustus 2011 @ 13:27
Ook in Oss staan de mensen in de rij om hun handtekening te zetten en hun ongenoegen te uitten over deze bezuinigingsmaatregel die de zwakkere mensen in de samenleving hard zullen treffen.
Reactie door albert arends — zondag 7 augustus 2011 @ 13:57
ook in Veendam gaan we morgen weer met de handschoen actie verder ook al zijn we al over de 500 stuks heen de actie is super en veel mensen komen de handtekening zetten en velen vullen het aangehechte kaartje in en veel al schrijnende verhalen deze actie is hard nodig
en voor alle afdelingen zet hem op
Reactie door Herman & Anneke Drenth (bestuur SP Veendam) — zondag 7 augustus 2011 @ 16:40
Goede actie
Reactie door max pool — maandag 8 augustus 2011 @ 1:51